Tradiční krojované hody

Horní Věstonice

7. – 9. srpna

Obec Horní Věstonice a Věstonická chasa vás srdečně zvou na tradiční krojované hody. Stavění máje, cimbálová muzika, sobotní pochod chasy obcí, večerní hodová zábava a spousta úžasných zážitků na vás čekají v Horních Věstonicích.

Babské hody Dolní Věstonice

24.- 25. července v Dolních Věstonicích.

Nenechte si je ujít, a dovolím si vypíchnout páteční večer, kdy při stavění máje hraje od 19. hodin Neoveská cimbálová muzika. Pokud jste ještě neslyšeli balady od skupiny Metallica v podání cimbálovky, toto si nemůžete nechat ujít.

Otevřené sklepy Věstonice

Ochutnejte svahy Pálavy! A nezapomeňte si na tento atraktivní termín včas rezervovat ubytování.

13. června 2020 se otevře 15 sklepů vinařů z Horních a Dolních Věstonic, abyste mohli ochutnat, co se urodilo přímo pod Pálavou. Pozor – počet vstupenek je omezený a podle organizátorů nebude navyšován. Doprava mezi Horními a Dolními je zajištěna, ale malá procházka vám jistě také udělá dobře, vesnice jsou od sebe opravdu kousek. 

Více informací a předprodej vstupenek na https://sklepyvestonice.cz/vstupenky/.

Zažijte fašank pod Pálavou

V sobotu 8. února Horní Věstonice zaplaví průvod veselých fašankových masek. Tradičně projde za doprovodu hudby celou vesnicí a pozve všechny na večerní fašankovou zábavu s cimbálovou muzikou. Zúčastnit se může každý, fantazii při výběru kostýmu se meze nekladou. A nebo se můžete jen přijít podívat a večer si posedět s pohárkem u cimbálu.

Silvestr v Mikulově

Oslava konce roku na mikulovském náměstí.

Příchod nového roku můžete oslavit také na mikulovském náměstí s kapelou Chameleon Groove a vyhřívaným stanem. Začátek ve 22 hodin.

Silvestrovské setkání na hranicích

První se uskutečnilo zcela spontánně před třiceti lety, když padla železná opona. Tehdy se u Silvestrovského mostu sešli v odpoledních hodinách naši a rakouští občané – sousedé, aby si podali ruce a popřáli vše nejlepší do nového roku 1990, v té době plného očekávání.

Srdečně zveme všechny, kteří si boudou chtít společně zavzpomínat a popřát si, na parkoviště u Casina Admiral. Od 16 hodin bude hrát dechová hudba Mikulovanka, naši sousedé připraví svařák a dětský punč, naše strana opět připraví guláš či hutnou gulášovou polévku a to vše bude pro účastníky zdarma. Kolem 17 hodiny krátce pozdraví a vše nejlepší do nového roku popřejí starostové Rostislav Koštial a Reinhard Künzl. Aby si toho užily i děti, tak nejpozději v 17:30 rozzáří oblohu komponovaný ohňostroj, který ukončí oficiality. Potom už bude záležet pouze na přítomných, jak dále naloží se svým časem a svými kulinářskými i tekutými produkty, které si sebou určitě přinesou stejně jako před pěti lety, na vzájemné počastování.  

Procházka historií Mikulova i v zimě! A se svařákem!

Zimní atmosféru Mikulova si můžete vychutnat se šálkem svařeného vína během Procházek historií, které se uskuteční 7., 14. nebo 15. 12., vždy v 10.30 hodin.
Vstupenky zakoupíte v Turistickém informačním centru, možná je i předchozí rezervace, a to telefonicky na čísle 724 987 900 nebo e-mailem na adrese tic@mikulov.cz.

Zastavte se v době adventní a udělejte si radost

Advent u nás pod Pálavou vám nabízí prožít čas se svými blízkými nebo přáteli v krásném stylovém prostředí Bona Terra. Od nás můžete vyjet na své adventní výlety tradičně na trhy do Mikulova, Vídně, ale i do Brna, kde jsou rok od roku trhy půvabnější a zajímavější. Na adventní akce lákají i blízké Valtice nebo Lednice, které stojí za návštěvu v kterékoliv roční době.

Procházky Pálavou vám udělají radost  každé roční době – ať se od nás vydáte přes kopec do Klentnice, do Pavlova nebo ti odvážnější do Mikulova.

Otevřené sklepy Pavlov 2019

Tradiční „Den otevřených sklepů“ připravují jihomoravští vinaři z vinařského spolku VINITORES PALAVIENSIS v Pavlově u Mikulova poslední listopadovou sobotu 30. 11. 2019. Od 11.00 do 18.00 hod. Bude otevřeno 14 pavlovských sklepů.

Podrobné informace na www.vinaripavlov.cz

Oslava Svatomartinských vín a husí

16. listopadu 2019 od 10:00, Dukelské náměstí v Hustopečích

Ochutnejte Svatomartinská vína a pochutnejte si na pečené huse v Hustopečích.
Ke svatomartinskému vínu a husím specialitám vám od 13 hodin zahraje cimbálová muzika Galán z Podluží.
V Hustopečích nás nepříznivé počasí na Svatomartinské slavnosti zaskočit nemůže.:) Ochutnávka vín se totiž odehrává ve velkém stanu na náměstí . Pečené husy a svatomartinská vína budou nabízeti i místní restaurace.
Užijte si podzim na Moravě.

Svatomartinská husa Pod Martinkou

8.-11. listopadu

Na svatomartinskou husu a další dobroty vás zve a na vaši návštěvu se těší také Restaurace pod Martinkou v Horních Věstonicích: Již tradičně jste zváni na Svatomartinské speciality, které budou servírovány od páteční 11. hodiny do pondělí 11. listopadu, 16 hodin. Rezervace do 3.11.2019 na e-mail: restauracepodmartinkou@seznam.cz, telefonicky na 721 255 145 nebo do zpráv na FB. Na husu rezervace nutná!

 

Svatomartinská husa ve Veltliniu

8.-10. listopadu

Pokud si chcete vychutnat svatomartinskou husu a mladá vína ve Veltliniu v Horních Věstonicích, nezapomeňte si udělat rezervaci včas. A pokud nevíte, kde složit po vynikající večeři hlavu, můžete si udělat rezervaci třeba u nás na www.bona-terra.cz :-). Jsme vaše poklidná základna pro ochutnávání kraje pod Pálavou všemi smysly.

 

Svatomartinský Mikulov

8.-17. listopadu

Již 9. ročník Svatomartinského Mikulova, festivalu, který připomene dávnou svatomartinskou tradici. Milovníci dobrého jídla a vína se můžou těšit na gastronomické zážitky, které nabídnou mikulovské restaurace, vinotéky a hotely formou speciálního svatomartinského menu a ochutnávkami mladých vín.

Podrobné informace najdete zde

Dny židovské kultury

20. – 23. září v Mikulově

Dny židovské kultury v Mikulově navazují na historický odkaz a snaží se představit židovské tradice a kulturu široké veřejnosti a turistům. Těšit se můžete na bohatý víkendový program spojený s divadlem, tanečním a hudebním vystoupením, ochutnávkou židovské kuchyně a zpřístupnění všech židovských památek. 

www.zidovskyhribtovmikulov.cz

Pálavské vinobraní

6. – 8. září, centrum Mikulova, Zámek, Kozí hrádek, Amfiteátr

Festival vín, gastronomie a kultury s dlouhou tradicí, prestižní vinařskou soutěží, exkluzivním uměleckým programem, který se pořádá každoročně o druhém zářijovém víkendu.

Kompletní informace k akci: www.palavske-vinobrani.cz 

Otevřené sklepy Bavory

Lokální vinařství i zajímaví hosté. Široká nabídka gastronomie, bohatý doprovodný program a místní folklór.

Předprodej za zvýhodněnou cenu v omezeném počtu. V ceně vstupenky je zahrnut poukaz na nákup vína v hodnotě 300,- Kč. Dále obdržíte taštičku na krk, katalog, propisku a skleničku.
Prodej vstupenek na místě a výdej skleniček a katalogů – dle předprodaných vstupenek – bude v pátek 30.8.2019 od 16 do 20 hodin a v sobotu 31.8.2019 od 8 do 14 hodin ve společenském sále v Bavorech (vedle čp. 45).

Více informací a předprodej na www.otevrenesklepybavory.cz

Hody Horní Věstonice

V pátek 9. 8. 2019 – “Stavění máje” a od 18:00 hod hraje pod májou CM Vergariovci.

V sobotu 10. 8. 2019 – pochod pro stárky, žádání starosty o právo hodů, mše v kostele sv. Rozálie, zarážení hory u kapličky sv. Urbana, dětský koutek pod májou, večerní hodová zábava. Hraje DH Hornobojani.

V neděli 11.8.2019 – pochod stárků obcí, večerní hodová zábava, předávání krojů ženáčům. Hraje DH Hornobojani.